3.havalimanı son durum hakkında meraklı vatandaşlarımız oldukça çok soru yöneltmektedir.
Havaalanı projesinin ilk sözü edildiği zamanlar oldukça tartışmalar yaşanmıştı ve her kafadan bir ses çıkmasına rağmen proje şekillenmeye başlamıştır. Tüm olanlara rağmen yüzde on beşi tamamlanmış olan havalimanı, şu an 24 saat süren çalışmalarla devam eden bir inşaat halindedir.
En çok merak edilen soru olan inşaatın ne zaman biteceği konusu ise muhtemelen önceden belirlenen 2018 yılı olacaktır.

Üçüncü Havalimanının İnşaat Sektörüne Etkileri

Özellikle inşaatın yapıldığı bölge olan Tayakadın ve çevresindeki Arnavutköy, Göktürk gibi ilçeleri etkileyen 3.köprü projesi bölgedeki durgun olan emlak sektörünü ciddi derecede etkilemiştir.
Yatırımcıların bu bölgelere yönelmesi, bir çok açıdan ileriye yönelik hedefleri de değiştirmiştir. Üçüncü köprünün de etkisi ile daha farklı bir ulaşım trafiğine neden olacak olan İstanbul, daha kolay ulaşılabilir bir şehir haline gelecektir.
Havalimanı ve diğer bölgelerde ihtiyaç duyulan yol çalışmaları da bu nedenle hız kazanmış, metro ve köprü bağlantıları ile daha geniş bir güzergah çalışması söz konusu olmuştur.

3. Köprü Projesinin Maliyeti

Üçüncü köprü dünyanın en pahalı projeleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle ciddi bir yatırım yapılmış ve bir çok sektörde hizmet vermiştir.
26 milyon Avroluk bir bedel biçilen ve binlerce kişinin çalıştığı 3.köprü inşaatı başlamıştır. 7 gün 24 saat süren çalışmalar, hala inşaatın yüzde 85’lik kısmının tamamlanması için devam etmektedir. Geçtiğimiz günlerde hava kulesinin inşaatının tamamlanması ve projenin ödül alması, oldukça sevindirici bir gelişme olmuştur.
Şimdiden bu uluslararası ödüle imza atan ve bir çok açıdan sürekli gündemde olan havaalanı, son günlerde tamamlanan üçüncü köprüyle yapılan bağlantı sayesinde ulaşım konusunda da sorunsuz olacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir