3.havalimanı inşaatı yapılan çalışmaların sonucunda yüzde 26 oranında tamamlanmıştır. 2018 yılının ilk aylarında tamamen bitmesi planlanan ve faaliyete geçecek olan havalimanı, binlerce uçağa ve yolcuğa ev sahipliği yapacaktır.

Türkiye ve dünyanın en büyük havalimanı olma özelliği taşıyan üçüncü havalimanı, bir çok kişiye iş imkanları sağlayacağı için heyecanla beklenmektedir. Binlerce yerli ve yabancı yolcunun yararlanacağı bu havaalanı oldukça pahalıya patlamış bir proje olarak da bilinmektedir.

İnşaatın ne zaman biteceği konusu 2018 yılının ilk çeyreği olarak belirtilse de, 7 gün 24 saat süren çalışmalar bu sürenin belki de daha yakın olacağını işaret eder gibi görünmektedir.

3.Havalimanı Nerede Yapılıyor?

3.havalimanı ne zaman bitecek sorusunu soran çoğu vatandaş hava alanının nerede olduğunu bile bilmiyor. Tayakadın bölgesinde konumlanan üçüncü havalimanı, Atatürk havaalanından 7 kat daha büyüktür.

Dünyanın en büyük havalimanı olan ve ülkemizin en büyük yatırımcılarını bir araya getiren projede 10 binden fazla işçi çalışıyor. Ayrıca 2 binden fazla da iş makinesi bu alanda çalışma yapıyor.

İş makineleri ve işçilerin 7 gün 24 saat kesintisiz çalıştığı alanın yüzde 25’lik kısmı da tamamlanmış durumda.

3.Havalimanında Neler Olacak?

Dünyanın en büyük havaalanı olacak olan 3.havaalanı yıllık 200 milyon yolcu ağırlayacak kapasiteye sahip olan bu havaalanında bir çok farklı uçuş yapılacaktır.

Teknolojik imkanlarla donatılmış olan ve mimari alanda da büyük bir başarılı örneği olan havaalanı için ihtiyaç duyduğunuz bilgilere resmi haber kaynaklarından ulaşabilirsiniz. Sitemizden de bu gelişmeleri anbean öğrenebilirsiniz ve her geçen gün açılışa bir adım daha yaklaşılan inşaat faaliyetleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Dünyanın en özel metropolüne yakışacak olan bu havaalanı, binlerce kişiye istihdam sağlayacak olmasıyla oldukça merak edilen bir inşaat süreci geçirmektedir.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir