2013 yılında yapımına başlanan ve daha ilk projenin sunulması itibari ile büyük bir ses getirmeyi başaran İstanbul yeni havalimanı dünya çapında büyük projelere sahip olan ve ödül almış olan birçok yapıları geride bırakarak büyük bir ses getirdi. Dünya çapında birçok farklı ülkede önemli ödüller almış olan havalimanı, tren istasyonları ve metro istasyonları gibi alanları geride bırakarak birçok kriterde yapılan değerlendirmeler sonucunda yeni havalimanı daha açılışı yapılmadan büyük bir ses getirdi.
Uluslararası bir festivalde yapılan değerlendirmeler sonucunda operasyonel konular, estetik, mimari planlama ve tasarım alanlarında dünya çapında ses getirmiş olan birçok yapıyı geride bırakarak 3. Havalimanı bu alanda büyük bir başarı göstermiştir. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda yeni Türkiye’ye yakışır bir proje olarak nitelendirilen yeni havalimanı aynı zamanda son yıllarda büyük önem verilen yeşil şirket kapsamında da bünyesindeki tüm firmalara yeşil şirket olmaları adına teşvik verecek

Hava Trafik Kontrol Kulesi ile Uluslararası Tasarım Ödülü Yeni Havalimanının Oldu!

Birçok farklı dünyada ses getirmiş olan mimarlık ofis yetkililerinden oluşan bir jüri heyeti, yeni havalimanı bünyesinde bulunan hava trafik kontrol kulesi ile gözleri kamaştırdı ve ödül almaya hak kazandı. 370 proje arasından sıyrılarak kendisine önemli bir yer edinmiş olan bu kule aynı zamanda yarışmaya başvurmadan değerlendirilmek adına söz konusu kurul tarafından seçimi yapılmıştır.
Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir