Thy Uçak Bileti

PazartesiTürkiye’nin dev ve marka şirketi Türk Hava Yolları, Türkiye’de havayolu alanında atılmış en köklü ve sağlam adımdır. Şirketin kuruluşu 1933 yılına kadar dayanır. Şirket hali hazırda Türkiye’nin en büyük havayolu şirketidir.  Şirketin tam tamına 296 uçaklık dev uçak filosu bulunmaktadır. Bu uçaklarla şirket 280 farklı noktaya, bütün dünyaya uçuş yapmaktadır. Şirket widen your world sloganıyla hizmet vermektedir ve şirketin ticari merkezi Atatürk Havalimanı’dır. Turkish Airlines adıyla bütün dünyada gerek hava yolu şirketi olarak, gerek marka olarak ün kazanan bu şirket, birçok dünya markasına da sponsorluk yapmıştır ve hala yapmaktadır. Şirketin hava yolu ağı Avrupa’yı, Orta Doğu’yu, Uzak Doğu’yu, Kuzey Afrika’yı, Orta Afrika’yı, Güney Afrika’yı, Kuzey Amerika’yı, Güney Amerika’yı ve dünyanın diğer bütün bölgelerini kapsamaktadır. Şirket Skytrax’ın 2015 ödüllerine göre beşinci kez Avrupa’nın en iyi hava yolu seçilmiştir. 

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı

Halihazırda dünyanın dördüncü büyük hava yolu şirketi olarak anılan Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı, bu dereceyi, geniş uçuş ağı ile elde etmiştir. Şirket dördüncü büyük uçuş ağına sahiptir. Şirket bir devlet hava yolu firması olarak, dört ile on kişilik üç uçakla faaliyetlerine başlamıştır. Şirketin ilk uluslararası seferini yapması ise 1947 yılına dayanır. Bu sene ilk uluslararası seferini Atina’ya gerçekleştiren şirket, o tarihten bu yana, altmış seneye yaklaşan uluslararası tecrübeye sahiptir. THY’nin otuz bin kişiye yaklaşan işgücüne sahip olduğu bilinmektedir. 60 milyon liralık sermaye ile kurulan ve finansal gücüyle de zirvede bulunan bu şirketin bugün ulaştığı nokta itibariyle senelik ciro hedefi yirmi dört milyar dolardır.

Barcelona gibi dünyanın önde gelen spor kulüplerine bile sponsor olmayı başaran THY, bu tür sponsorluklara zaman zaman imza atmaktadır. Şirket Manchester United gibi neredeyse dünyaca ünlü bütün spor kulüplerine sponsorluk yapmıştır. Şirketin bu sponsorlukları arasında Türkiye’de takımlar da bulunmaktadır. Bunun yanı sıra şirket sayısız havayolu ittifakına da imza atan bir şirkettir. Bu ittifaklarla birlikte birçok yeni şirketin kurulmasına neden olan bu şirket, birçok farklı şirket ile hava yolu hizmeti vermektedir. Birçok farklı alanda ortaklık sahibi olan şirket, dünyanın diğer büyük şirketleri ile sık sık ortaklık yapmaktadır. Şirket dünyaca ünlü Star Alliance’a da üyedir.

Türk Hava Yolları Şirketi

Şirket otuzun üzerinde hava yolu şirketi ile ortak uçuşlar yapar. BU şirketler arasında Türk Hava Yolları şirketi ile ortak uçuş düzenleyen yirminin üzerinde Star Alliance üyesi hava yolu şirketi vardır. Şirket ayrıca Bosna Hersek Havayolları’nın yarı hissesine sahiptir ve bu hisseyi Bosna Devleti’ne bedelsiz geri devretmesi bugünlerde gündemdedir. Şirketin bütçesi ve filosu her geçen zaman artış göstermektedir. Bu artışla birlikte Thy varlığının yüzüncü yılına doğru emin adımlarla ilerlemektedir.

Yeni Havalimanı Haberleri