İstanbul’da inşa edilecek olan üçüncü havalimanı olarak da bilinen Recep Tayyip Erdoğan havalimanı özellikle hava yolu üzerinden ulaşımı daha kolay hale getirecek. Bakıldığında pek çok farklı yönden İstanbul için rahatlık sağlayacak. Uzun bir süre beklendikten sonra ismine karar verilen üçüncü havalimanı Recep Tayyip Erdoğan havalimanı olarak açılacak.

1.300.000 metre karelik bir alanda inşaat çalışmaları devam etmektedir. 2018 yılının şubat ayı içerisinde hizmete başlayacak olan havalimanı özellikle İstanbul’un en büyük projeleri arasında yer almaktadır. 26 Şubat 2018 tarihinde resmen açılışının yapılması bekleniyor. Avrupa’nın en önemli projeleri arasında yer alıyor.

Yapılacak olan çalışma sonucunda ortaya çıkacak olan sonuç özellikle ulaşım konusunda kolaylık sağlayacak. 12. cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adıyla hizmete başlayacak olan havalimanının Çatalca, Göktürk ve Arnavutköy kavşağı yakınlarında yer alması bekleniyor. İnşaat çalışmaları hala devam ediyor. İnşaat çalışmalarının yapıldığı bölgenin %80’i kamu arazisidir. Havalimanının Karadeniz kıyısında yer alacağı ve bu sayede özellikle ulaşım konusunda sıkıntı yaşanmayacağı belirtildi. Türkiye’nin en önemli projeleri arasında yer alan 3. havalimanı İstanbul üzerinden hava yoluyla ulaşımın daha kolay şekilde yapılmasını sağlayacak. Ulaşım konusunda özellikle taksimden 15 dakika uzaklıkta bulunduğu gibi hızlı tren üzerinden aktarma imkanı elde edilebilecek.


Çalışmaları hala devam etmekte olan 3. havalimanı projesi 2018 yılının şubat ayında tamamlanarak açılışı yapılacak. Yapılan açıklamaya göre 26 Şubat 2018 tarihinde resmi olarak açılacağı duyuruldu. Marmara otoyolu ve Yavuz Sultan Selim köprüsü ile bağlantısı olacak havalimanı ulaşım konusunda sorun yaşamadan hizmet verilmesini sağlayacak bir konumda yükselmektedir. Yakın zamanda hizmete girecek olan projenin özellikle İstanbul’a çok şey kazandırması bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir