Pegasus

pegasus-ucak-biletiTam adı Pegasus Hava Taşımacılığı Anonim Şirketi olan Pegasus, Türkiye’nin en bilindik hava yolları şirketlerinden bir tanesi… İstanbul merkezli kurulan şirket düşük maliyetli havayolu şirketi olarak planlanmış ve kurulmuştur. Şirket bugün de yine bu politika ile hizmetlerini sürdürmektedir. Şirket bugün özellikle düşük gelir gruplu kimselerin takip ettiği ve kullandığı bir şirkettir. Havayolu ile yolculuk yapmanın herkesin hakkı olduğunu düşünen Pegasus şirketi, low cost modelini uygular. Bu modele göre temel uçuş hizmetlerini firma size sağlar. Ancak ekstra hizmetleri tercih ederseniz, ekstra bedeller ödemek durumunda kalırsınız. Böylece istemediğiniz ve almadığınız hizmetler karşılığında gereksiz yere ücret ödemiş olmazsınız. Pegasus bu sayede herkesi hava yolu ile tanıştırmayı ve herkese hava yolunun gerekliliklerini sunmayı amaçlamaktadır.  

Pegasus Hava Yolları

Kısa ve orta hatlarda noktadan noktaya uçuş yapan Pegasus Hava Yolları, Türkiye’de düşük maliyet konusunda öncü bir şirkettir. 1989 yılında faaliyetlerine başlayan şirket aynı zamanda Türkiye’nin ilk hava yolu şirketlerinden bir tanesidir. Kurulduğu tarihten bu yana yirmi beş seneyi aşkın süredir ucuz fiyat politikasıyla hareket eden firma, bugüne kadar sayısız yolcuyu hava yolu ile buluşturdu. Altmış üç uçaklık dev filosuyla Türkiye’nin en büyük uçak filolarından bir tanesine de sahip olan Pegasus, finansal değeri ile de Türkiye’nin en büyük şirketlerinden bir tanesidir. Pegasus yine Türkiye’de en fazla noktaya uçuş yapan şirketlerden de biridir. Her anlamda öncü firmalardan bir tanesi olan Pegasus 91 farklı uçuş noktasına uçuş yapar. Uçmanın kolay yolu sloganı ile hizmet veren firma, sloganına uygun bir şekilde, uçuş yapmayı her aşamada müşteri lehine kolaylaştırmaktadır.

Pegasus Hava Yolları Şirketi

Türkiye’nin en önemli markalarından Pegasus Hava Yolları Şirketi, Sabancı grubuna ait bir firmadır. Şirketin yönetim kurulu başkanlığını Ali Sabancı yapmaktadır. Şirket ilk olarak charter uçuş adı verilen uçuşlarla sektöre giriş yapmıştır. Kiralık uçaklarla uçuşlarını başlatan şirket, bugün dev bir filoya sahiptir. Şirketin sahip olduğu uçaklar da oldukça yenidir. Şirketin sahip olduğu filo ortalama üç buçuk yaşındaki uçaklardan oluşur. Yeni uçaklarla, kaliteli uçuşları, çok uygun ve ucuz fiyatlara gerçekleştirmek isteyen yolcular, Pegasus’u tercih edebilirler.

Pegasus Hava Yolları Firması

Avrupa, Orta Doğu ve Rusya ile Kafkaslar başta olmak üzere geniş bir coğrafyaya seferleri olan Pegasus Hava Yolları firması, bu seferlerinin sayısını her geçen gün arttırmaktadır. Pegasus Türkiye’nin en büyük şirketlerinden bir tanesi olarak da dikkat çekmektedir. Şirketin 2014 yılındaki net kârı yüz kırk üç küsur milyon liradır. Yine 2014 yılı hasılatı ise üç milyar liradan fazladır. Bu rakamlar ile şirket, finansal değerini günden güne arttırmaktadır. Şirketin sahip olduğu bir kargo şirketi de bulunmaktadır. Pegasus Cargo, 2010 itibariyle faaliyete başlamıştır.

Yeni Havalimanı Haberleri