Son dönemde İstanbul’da yapımı devam eden İstanbul ( İST ) Havalimanı nerede? En çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. İstanbul’un yanı sıra aynı şekilde Avrupa’nın da mega yatırımları arasında yer almaktadır. Yapımı hala devam etmekte olan havalimanının nereye yapılacağı merak edilen konular arasında bulunmaktadır. 2013 yılında yapılmış olan ihale sayesinde Cumhuriyet tarihinin en büyük havalimanı 22 milyon Euro ile yapılıyor.

2018 yılında açılması planlanan havalimanı için kesin tarih belirlendi. 26 Şubat 2018 tarihinde açılacak olan havalimanı için çalışmalar hala devam etmektedir. Merakla beklenen havalimanının özellikle genişliği ve kapasitesi hava üzerinden yoğunluğun bölgeye aktarılmasını sağlayacaktır. Havalimanı içerisinde altı ayrı pist bulunacak. Yaklaşık olarak 150 milyon yolcunun taşınması için kapasitesi bulunacak.

İstanbul ( İST ) Havalimanı Hakkında

Özellikle çalışmaları hala devam etmekte olan İstanbul ( İST ) Havalimanı hakkında merak edilen pek çok farklı konu bulunmaktadır. Havalimanının açılmasıyla birlikte İstanbul’da hatta Avrupa’da mega yatırımlar arasında yer aldığı belirtiliyor. 2018 yılında açılması planlanan havaalanı nereye yapılacak? En çok merak edilen konulardan biri olarak cevap bekliyor.

Üçüncü havalimanının adı Recep Tayyip Erdoğan havalimanı olacak. Yıllık 200 milyon üzerinde yolcu kapasitesi ile hizmet verecek olan havalimanı özellikle İstanbul Atatürk havalimanındaki yoğunluğun azaltılması ve yetersiz olan kapasitenin genişletilmesi amacıyla yapılıyor. Belirtilen tarihi açılışını yapılması için aralıksız olarak çalışmalar devam ettiriliyor.

İstanbul ( İST ) Havalimanı Nasıl Gidilir?

İstanbul’da hala yapımı devam eden İstanbul ( İST ) Havalimanı nerede yapılıyor? Merak edilen sorular arasında yer aldığından bu konuda daha fazla bilgi almak isteyenler sistem üzerinden yapacakları incelemeyle detaylı bilgi elde edebilirler. İstanbul Avrupa yakasında Karadeniz kıyısı bölgesinde yer alacak olan havalimanı özellikle Tayakadın ve Akpınar köyleri arasında yer alacak.

Çatalca, Göktürk Arnavutköy kavşağından ve aynı zamanda Terkos Gölü’nün yakınında inşa ediliyor. Konumu özellikle bölgeye rahatlıkla ulaşım sağlanacak şekilde belirlenmiştir. Bu nedenle üçüncü köprü bağlantı noktasında olacak olan havalimanı bölgeye kolayca ulaşım sağlanmasına imkan sağlamaktadır. Havalimanına yaklaşık olarak %80’i kamuya aittir. Bunun yanı sıra özellikle belirlenmiş olan alanın kolay ulaşım sağlanabilir olması yolcuların rahatlıkla sağlaması için etkili olmaktadır.

5 Responses to İstanbul ( İST ) Havalimanı Nerede?
  1. arnavutköy yeniköyde

  2. Tayakadın ve Akpınar köyleri arasında yer alacak.

  3. Tayakadın ve Akpınar köyleri arasında yer alacak.


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir