İstanbul’da açılacak olan 3. havalimanı nerede sorusunun cevabını merak edenler bu konuda sistem üzerinden bilgi alabilirler.


Türkiye’nin en önemli projeleri arasında yer alan havalimanının açılması ile havayoluyla ulaşımın daha kolay hale gelecektir. Çalışmaları hala devam eden havalimanı İstanbul da hizmete girecek. Üçüncü havalimanı Çatalca, Göktürk Arnavutköy kavşağının yakınlarında ve aynı zamanda Terkos Gölüne yakın bir konumda inşa ediliyor. Özellikle konumu sayesinde oldukça ideal bir alanda inşa edilmektedir. Bu sayede rahat ulaşım imkanı elde edilmesi amaçlanmaktadır. Bağlantı noktasında olacağından İstanbul içerisinde rahatlıkla ulaşım sağlanabilecek bir konumda çalışmalarına devam edilmektedir.

Havalimanının inşaat çalışmalarının devam ettiği bölgenin %80’i kamuya aittir. Çalışmaları devam eden yeni havalimanı Karadeniz kıyısında yer alacağından özellikle ulaşım konusunda sorun yaşanmadan istenildiği her durumda rahatlıkla ulaşım sağlanması bekleniyor. Özellikle büyük bir alana inşa edilmekte olan yeni havalimanı bu sayede Türkiye’nin yanı sıra Avrupa’nın en büyük projeleri arasında yer almaktadır. Havalimanına mesafede taksimden 15 dakika uzaklıkta olacak. Ayrıca yüksek hızlı tren sayesinde havaalanına aktarma imkanı da bulunacak. Bu nedenle 3. Havalimanı nerede olacak diye düşünenler konumu sayesinde havalimanına rahatlıkla ulaşım sağlayabilecek.

3.Havalimanın Konumu

Konumu itibariyle bakıldığında her durumda farklı ulaşım seçenekleri üzerinden üçüncü havalimanına rahatlıkla ulaşım sağlanabilecek. Çalışmaları hala devam etmekte olan 3. havalimanı nerede diye düşünenler bu konuda harita üzerinden baktıklarında detaylı bilgi alabilirler. Havalimanının aynı zamanda Marmara otoyolu ve bunun yanı sıra Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile de bağlantısı olması ulaşım konusunda daha hızlı sonuç elde edilmesini sağlayacak. Havalimanından raylı sistem sayesinde İstanbul’un her noktasına kolayca ulaşım sağlanabilecek şekilde düzenleme yapılacak ve bu sayede daha kısa sürede ulaşım imkanı bulunuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir