Üçüncü köprünün açılışından sonra 3.havalimanı haberleri hakkında da bilgi bekleyen vatandaşlar, ne zaman açılış yapılacağı ve inşaatın ne zaman tamamlanacağı konusunda merak içinde kalmışlardır.

Üçüncü havalimanının inşaatında çalışan binlerce eleman, gece gündüz çalışarak havalimanının tamamlanması için çalışmaktadır. İnşaat sürecinde bir çok olumlu haberin alındığı üçüncü havalimanı inşaatı 24 saatlik kesintisiz devam eden bir inşaat süreci ile sürmektedir.

İnşaat konusunda bir çok sektörü harekete geçiren ve ülkemizin önemli bir yatırımı olan bu tür projeler sayesinde, bir çok kişiye istihdam da sağlanmış olur.

Ciddi bir yatırım potansiyeli olan ve civar ilçeleri de kapsayan bir hareketlilik yaşanan bu bölgede, şimdiden bir çok proje filizlenmeye başladı.

3.Havalimanı Bitiş Tarihi

3.havalimanı inşaatı Göktürk ve Arnavutköy yakınında olan Tayakadın bölgesinde yer almaktadır. Atatürk havalimanından 7 kat daha büyük olan bu alanda yapılan inşaat, bir çok kişiye de istihdam sağlamaktadır.

Havalimanında yapılan çalışmalar sonucu yüzde 15 oranında tamamlanan inşaat 2018 yılına anca tamamlanacaktır. Bu yönde yapılan bir çok çalışma dünya çapında da dikkat çekmektedir. Havalimanı inşaatında kullanılan tüm malzemeler birinci sınıf kaliteli olan ürünlerden yapılmaktadır.

Havalimanı projesinin tamamlanma sürecinde civar ilçelerde gözlenen hareketlilik de oldukça fazla imkanın ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

3.Havalimanı Nerede Yapılıyor?

3.havalimanı için belirlenen alan, Tayakadın bölgesidir. Bu alan Atatürk havalimanının alanından 7 kat daha büyüktür.

Dünyanın en büyük havalimanı olacağı söylenen üçüncü havalimanı projesi, oldukça kapsamlı bir çalışma ile yürütülmektedir. Özellikle inşaat sektörünü canlandıran bu proje dünyaca ünlü bir hale gelmiş ve şimdiden uluslararası bir ödül almıştır.

Havalimanının yeri bir çok açıdan üçüncü köprü ile de bağlantılı olacağı için İstanbul trafiğini de büyük ölçüde ferahlatacaktır.

One Response to İstanbul 3.Havalimanı Haberleri
  1. […] hızla sürmekte olan İstanbul yeni havalimanı her geçen gün ilk etabının bitirilmesine yaklaşıldıkça dünya medyasında da kendisine daha […]


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir