Yapımı hızla sürmekte olan İstanbul yeni havalimanı her geçen gün ilk etabının bitirilmesine yaklaşıldıkça dünya medyasında da kendisine daha geniş bir yer buluyor. Daha proje aşamasında iken birçok ses getirmiş olan havalimanının sadece ilk etabının açılışı önümüzdeki yıl şubat ayında yapılacak.

Sadece ilk etabının açılmasına rağmen dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğine sahip olacak olan 3. Havalimanı bu özelliğinin yanında daha birçok farklı ses getirici özelliklerde getiriyor. Bunlardan birisi ve en önemlisi yeşil şirket sertifikasını bünyesinde bulunan firmalara sağlayacak olan havalimanı bu özelliği ile dünyanın ilk yeşil havalimanı olma özelliğine sahip olmaktadır.

yeni havalimanı

Guinness Rekorlar Kitabına Aday!

Bünyesinde çalışan devasa iş makinaları ile yetkililer tarafından Guinness rekorlar kitabına aday gösterilmekte olan yeni havalimanı bu ve bunun gibi daha birçok özelliği sayesinde sektöründe ve dünya genelinde büyük bir ses getirmeyi başarmıştır. Aynı zamanda dünyanın önde gelen mimarlık şirketlerinden tasarım ödülü almış olan havalimanı hem devasa olması hem de görselliği ile dikkatleri üzerine topluyor.

Şimdiden bu kadar ses getirmiş olan yeni havalimanının ileride havalimanları aktarma merkezi olması beklenmekte ve bu durumun ülke ekonomisine gerçekten büyük bir katkı sağlayacağı uzmanlar tarafından beklenen bir durum olmaktadır. Büyük ses getiren havalimanının ilk etabı 2018 şubatta açılışı gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

One Response to İlk Etabının Açılması Bile Dünya Devi Olmasına Yetiyor!
  1. […] kullanan kesim nüfusu her geçen gün artış göstermekte ve bu durumu karşılamak adına İstanbul yeni havalimanı projesi 2013 yılı itibari ile yapımına başlanan bir proje olmuş ve 2018 yılı şubat ayında […]


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir