Uzun yıllardır kullanılan omega saat modellerinin hepsinin kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. Erkek modelleri son derece kullanışlıdır. Klasik modellerinin hemen hepsi analog sistemlidir. Sade olmasının yanında su geçirmezlik seviyeleri de farklıdır. 100 metreye kadar su geçirmeyen modelleri bulunmaktadır. Ayrıca kristal safir cama sahip olmasından dolayı herhangi bir şekilde çizilmesi mümkün değildir. Kırılması ise diğerlerine göre çok daha zordur. Pilli olan modelleri dışında otomatik mekanizmaya sahip seçenekleri de vardır. Genellikle kasa malzemesinin çelikten olduğu da bilinmelidir. Kasa rengi ve kordon renginin daha uyumlu olduğu da bilinmelidir. Dikkat çekici ve uçuk bir görüntüye sahip değildir. Daha ağır bir duruşu olan Omega saatin fiyatları da diğerlerine göre oldukça yüksektir. Kadran renginin de farklı olduğu modeller bulunabilir. Çoğunlukla gri olan kasa renginin de bazı modellerde bicolour olduğu görülmektedir. Aksesuar amaçlı daha çok kullanılan bayan saatlerinde sadelikten biraz da olsa çıkılmıştır. Pembe renkli kadran ya da çok renkli kordon çeşitleri vardır.
Bir başka saat markası Rado ise daha farklı tarzlara sahiptir. Kare çerçeveli modelleri bulunmaktadır. Klasik ve analog olan modellerin pilli olmasının yanında otomatik mekanizmaya sahip olanları da vardır. Cam tipi genel itibariyle safirdir. Kasa çapı çok farklı olan modellere sahiptir. 34 mm olan boyutlarda bulunmaktadır. 45 mm olan saat modelleri de vardır. Kordon rengi ve kasa renkleri de farklılık göstermektedir. İki renkli olması saati daha gösterişli hale getirmektedir. Kordon malzemesi olarak çelik çok fazla kullanılmaktadır. Ancak seramik olan modelleri de bulunmaktadır. Rado saat modellerine göre fiyat farkında değişkenlik olmaktadır. Zarif ve şık olmasının yanında klasik modelleri oldukça ağır bir görüntü kazandırmaktadır. Özellikle aksesuar olarak kullanan bayanlar için iyi bir kombin ürünü olabilmektedir.

Bu markalar başta olmak üzere bünyesinde birçok markayı barındıran internet siteleri ile çok kolay ve basit alımlar yapılmaktadır. Zahmetsiz bir şekilde saat almak isteyenler için bu siteler ideal yerlerdir. Bu markalara göre çok daha süslü ve değişik olan modellere sahip Ann Taylor başta olmak üzere farklı markalar bu sitede bulunmaktadır. Özellikle bayan saatlerinde kordon işçiliğinde önemli bir konumda bulunmaktadır. http://www.modasaat.com/kategori/ann-taylor.aspx linki ile ulaşan sayfada birçok değişik modeli görülmektedir. Güvenilir ve kaliteli bir site olmasının yanında zengin saat içeriği de bulunmaktadır. Sipariş edilen saatin iki işi gününde teslimatı yapılmaktadır. Ayrıca 150 TL ve üzerinde yapılan alışverişlerde kargo ücreti de olmamaktadır. Ürünün beğenilmemesi durumunda ise ücretsiz olarak iade edilebileceği de bilinmelidir. Yeni sezon sayfasında farklı markalara ait yeni ürünler görülmektedir. Modayı takip edenler içinde bu sayfa kullanışlı olmaktadır. Bunun dışında her markanın outlet sayfası da bulunmaktadır. Daha makul fiyatlarda ürün almak isteyenler için bu sayfalar kullanılabilir. Bunun dışında fiyat aralığını da ayarlamak mümkündür. Bu sayede istenilen fiyata sahip saatler listelenecektir. Daha kolay bir şekilde ürün alımı yapılabilir. İstenilen ürünün çok pahalı olması durumunda indirime girince haber ver sistemine de başvurulabilir. Böylece ürünün indirime girmesiyle hemen mesaj gönderilecektir. Birçok farklı kredi kartına da taksit imkânları sunulmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir