ANKETT

Ülkemizin en önemli projelerinden birisi olarak gösterilen İstanbul yeni havalimanı projesi ile dünya genelinde havayolları sektöründe büyük bir prestij sahibi olmamız amaçlanmaktadır. İstanbul’u havayollarının merkezi haline getirecek olan 3. Havalimanı projesi kapsamında gerek yolcu kapasitesi gerekse kapladığı alan olarak dünyanın en büyük havalimanı özelliğine sahip olacaktır.

Aynı anda iki bin civarı uçağın kalkış ve iniş yapabilmesi planlanmış olan havalimanında aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki 350’den fazla farklı noktalara ulaşım sağlanabilecektir. Bu özelliğinden dolayı 3. Havalimanının dünyanın en büyük hublarından olması kaçınılmaz olacak.

Toplam 250 Havayolu Şirketine Hizmet Verecek!

Türkiye’nin havayolları alanında geniş bir prestij sahibi olabilmesi adına önemli bir yatırım ve proje olan 3. Havalimanı dünyanın dört bir yanında havayolları adına hizmet veren büyük ve küçük tam 250 adet havayoluna hizmet vermesi planlanmaktadır. Bu sayının artışı yine söz konusu olmaktadır.

Şu anda %40’ından daha fazla bir oranının tamamlanmış olduğu yeni havalimanı 2018 yılında hizmet sunması amaçlanmakta olup aynı zamanda havayollarında bir aktarma merkezi olması da planların arasında yer almaktadır. Dünya çapında aynı zamanda yolcu sayısı ve kapladığı alan ile birlikte, otoparkı ve terminal binası ile de dünyanın en büyüğü ünvanına sahip olacak. Yetkililer tarafından yapılan duyurulara göre 3. Havalimanı 2018 yılının şubat ayında açılması planlanmaktadır.

One Response to Dünyanın En Büyük Havalimanının Yapımı Hızla Sürüyor
  1. […] yapımına başlanan ve daha ilk projenin sunulması itibari ile büyük bir ses getirmeyi başaran İstanbul yeni havalimanı dünya çapında büyük projelere sahip olan ve ödül almış olan birçok yapıları geride […]


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir