Anadolujet

anadolujetTürkiye’de yaklaşık sekiz senedir faaliyet gösteren Anadolujet gösterdiği faaliyetler ile Türkiye’nin köklü firmalarından bir tanesi olmaya aday olduğunu her seferinde gösteriyor. Ucuz bilet fiyatları ile her zaman dikkat çeken bu firma, geniş halk kitlelerinin ulaşımda havayolundan yararlanması için kuruldu. Bu anlayış ile yaklaşık sekiz senedir faaliyet gösteren firma, bugüne kadar birçok yeni müşteri edindi ve birçok kişiyi havayolu ile buluşturdu. Bundan sonra da aynı şekilde, yeni müşteriler edinmeyi ve insanları ilk defa havayolu ile buluşturmayı amaçlayan firma, ucuzluğunun kaynağı olarak bu durumu kanıt gösteriyor. Bu noktada firmanın gücünün nereye dayandığını da aktaralım. Anadolujet aslında Türk Hava Yolları’nın katılımı ile kurulmuş bir firma… Finansal bakımdan güçlü olmasının ve bu gücünü insanlara yansıtmasının nedenlerinden biri ve belki de ilki bu…

Anadolujet Firması

Türkiye’nin en köklü uçuş firması olan Türk Hava Yolları yeni bir iş modeli geliştirmek istedi ve kalitesini her gelir grubundan insana yansıtmak için Anadolujet firmasını kurdu. THY’nin Anadolujet’i kurmaktaki bütün amacı, müşterilerine ucuz ve uygun fiyatlı biletler sağlamak ve uçuş imkanı olmayanları, uçuş imkanına kavuşturmak… Böylece Türkiye ekonomisine destek olmakla birlikte firma, geniş bir kitlenin havayolu ile tanışmasını amaçlıyor. Firma genel olarak maliyeti dahi biletlerine yansıtmıyor. Bu sayede firmanın düzenlediği seferler müşteriler adına oldukça cazip hale geliyor. Firma genel olarak düzenlediği yurtiçi seferleri ile ünlü olsa da, yurtdışındaki bazı ülkelere de bugüne kadar çok ucuz ve önemli seferler düzenlemiştir. 5 uçakla faaliyete başlayan firma bugün 32 uçak gibi geniş bir filo ile hizmet vermektedir. Firma bugün Anadolu’nun kırk beş noktasına uçuş düzenlemektedir.

Anadolujet Şirketi

Anadolujet şirketi Türk Hava Yolları’nın bir alt markası olduğu için uçuşlarında TK kodunu kullanır. Anlayacağınız bu şirket birçok açıdan THY ile benzerlik gösteriyor. Şirketin Türk Hava Yolları’na benzerlik göstermediği tek noktanın fiyatlar noktası olduğunu söylemek mümkün… Firmanın ikramları da ücretsiz gerçekleşmektedir. Türkiye’de uçak içi ücretsiz ikram sunan ilk ve nadir firmalardan bir tanesi olan Anadolujet her zaman yenilikçi bir anlayış ile hizmet vermiştir.

Anadolujet Uçak Firması

Anadolujet uçak firması bilet fiyatlarını 49 liradan başlatmasıyla gerek Türk basınında, gerekse de yurtdışında zaman zaman gündeme gelen bir firmadır. KKTC’deki Ercan Havalimanı’na da uçuş yapan firma, Hatay ile KKTC arasında uçuş düzenleyen ilk firma olmayı başarmıştır. Şirket Türkiye’de Türk Hava Yolları’nın yanı sıra Borajet ile de ortak uçuşlar düzenlemektedir. Anadolujet’te bulunan bütün koltuklar ekonomi sınıfıdır. Bu özelliği sayesinde firma kuruluş düşüncesine aykırı olmayacak bir hizmet anlayışını takip eder. Firmanın filosu ortalama sekiz nokta yedi yaşındadır. Bu yaş ortalaması ile firma Türkiye’de ortalama bir araç filo yaşını tutturmayı başarmıştır.

 

Yeni Havalimanı Haberleri