3.Havalimanı Ne Zaman Açılacak?

Türkiye’nin en büyük projeleri olduğu gibi aynı zamanda Avrupa’nın da merakla beklenen projesi olan 3. havalimanı ne zaman açılacak? Merak edenler için Başkan Binali Yıldırım yapmış olduğu açıklama ile merak edilen sorunun cevabını vermiş oldu. Çalışmaları son hızla devam eden havalimanının İstanbul’un üçüncü havalimanı olmasının yanı sıra özellikle konumu açısıyla kolay ulaşım imkanı sunması da dikkat çekmektedir. 1 milyon 300 bin metrekarelik bir alanda inşaat çalışmalarının devam ettiği terminal binası sayesinde ayrıca farklı bir nokta üzerinden dikkat çekmektedir.

En çok merak edilen sorular arasında yer alan 3. havalimanı ne zaman açılacak? Sorusunun cevabı Başkan Binali Yıldırım’dan geldi. İnşaat çalışmaları hala devam etmekte olan havalimanının 26 Şubat 2018 yılında açılması planlanıyor. 2018 yılının şubat ayında gezmede başlayacak olan havalimanı özellikle konumu ve aynı zamanda boyutlarıyla İstanbul’un en büyük projeleri arasında yer alıyor. Projenin 26 Şubat 2018 tarihine kadar tamamlanması ile açılışı yapılacak. Son hızla devam eden çalışmalar sayesinde önümüzdeki yıl hizmete girecek olan üçüncü havalimanı İstanbul’un hava yolu üzerinden ulaşım sağlaması konusunda yolcu kapasitesiyle de dikkat çekiyor.

3.Havalimanın Açılış Tarihi Açıklandı!

Merakla beklenen 3. havalimanı ne zaman açılacak? Sorusunun cevabı başkan Binali Yıldırım’ın yapmış olduğu açıklama ile açıklık buldu. 2018 yılında açılması beklenen havalimanının kesin tarihi belirlendi. 26 Şubat 2018 yılında açılması planlandığı belirtilen havalimanı İstanbul’un üçüncü havalimanı olma özelliğinin yanı sıra pek çok farklı ayrıntısıyla dikkat çekmesi de söz konusu olmaktadır. Havalimanı ile ilgili yapılan açıklamaların kısıtlı olması nedeniyle pek çok farklı sorunun cevabı havada asılı kaldığında özellikle merak edenler bu konuda sistem üzerinden yapacakları incelemeyle detaylı bilgi elde edebilirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir