Sadece Türkiye’nin değil dünyanın en büyük havalimanı olma özelliğini gösterecek olan ve yıllık 150 milyondan fazla yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak olan 3.Havalimanı tanıtım videosu yayınlandı ve kısa sürede de insanlar tarafından oldukça fazla izlendi. Havadan çekimler ile inşaat alanlarının gösterildiği, iş makinelerinin çalışmaları ve şantiye alanlarının belirtildiği videoda ayrıca özel bir teknikle havaalanının tamamlanmasının ardından nasıl bir görünüme kavuşacağı da gösterilmiştir.

10 binin üzerinde işçinin çalıştığı ve 2 binin üzerinde iş makinesinin bulunduğu 3. Havaalanı inşaatında 24 saat süre ile çalışmalar kesintisiz olarak devam etmekte ve planlan tarihten daha önce bitirilmesi için uğraşılmaktadır. 3.Havalimanı tanıtım videosu izle seçenekleri internet üzerinde oldukça fazla aratılmış ve merakla beklenen bu projenin ilk detayları kamuoyu ile paylaşılmıştır.

3.Havalimanı Tanıtım Videosu

3.havalimanı tanıtım videosunda havalimanının tüm özellikleri ve sağlayacağı tüm imkanlar detaylı bir şekilde anlatılmakta ve bu anlatımlar görsel öğeler ile desteklenmektedir. Bilgisayar çizimleri ile projenin tamamlanmış halinin de gösterilmesi oldukça farklı bir havaalanı olduğunu kanıtlamaktadır. 3. Havaalanı tanım videosu ayrıca havaalanı ile yaşanacak olan ilkleri de anlatmakta ve geniş çapta bir bilgilendirme sağlamaktadır.

3.Havalimanı Tanıtım Filmi

Anadolu Ajansı tanıtım videosu olarak yayınlanan 3. Havaalanı tanıtım videosunda verilen bilgilere göre 76 milyon hektarlık bir alan üzerine kurulu olan ve 6 tane iniş kalkış pisti olan 3. Havalimanı bitmiş hali de gösterilmektedir. Özel bir efektle yapılan bu videoda ayrıca havaalanında günde 3500 iniş kalkış olacağı, 350 destinasyona uçulacağı, yüzbinlerce kişi için istihdam oluşturacağı, yıllık Türkiye ekonomisine sağlayacağı getiri ve 3. Havaalanına ulaşım yolları da 2 dakikalık 3. Havaalanı tanıtım videosunda belirtilmiştir.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir